Nejčastější otázky

Sepisujeme pro vás nejčastější otázky a odpovídáme na ně.

 

Jak poznám Ploštěnku?

  • Ploštěnky jsou po vylíhnutí velmi malé, dospělí jedinci mají okolo 1 cm. Hlavním rozpoznávacím znakem Ploštěnky je trojúhelníková hlavička a ploché tělo. Velmi dobře viditelným znakem jsou dvě oči ze shora na hlavě.

 

Jak se mi dostaly Ploštěnky do akvária?

  • Ploštěnky si můžete do akvária donést několika způsoby. Tím nejčastějším je s novými kytkami, kameny, nebo kořeny, na nichž jsou chované velmi odolné vajíčka ploštěnek. Můžou být ale také schované v ulitě šneka, nebo v mražených potravinách.

 

Můžu Ploštěnky rozmačkávat o sklo?

  • Tohle je opravdu velmi špatný nápad. Ploštěnky mají výbornou regeneraci a dokáží se zotavit i z malého kousku. Jakmile rozmáčknete jednu ploštěnku, okamžitě máte z jedné, minimálně dva žijící jedince. 

 

Může No Planaria uškodit rybám?

  • Pokud budete No Planaria dávkovat dle návodu, nemusíte se bát, že byste rybám uškodili.

 

Po jaké době od použití přípravku musím měnit vodu?

  • Při této otázce je potřeba posoudit, kolik ploštěnek jste měli v akváriu a kolik šneků jste v akváriu nechali. Jakmile začnou po použití umírat a je jich v akváriu mnoho, při jejich rozkladu se zvyšuje v akváriu NO3, které je pro krevetky smrtelné. V takovém případě je potřeba měnit částečně vodu a odsát „odpad“ ze dna mnohem dřív, klidně i po první aplikaci.

 

Mám v akváriu nezmary, pomůže mi No Planaria?

  • Ano, No Planaria vám s nezmary pomůže, ale dříve, než ji použijete, vyměňujte častěji vodu. To by vám s nezmary mělo pomoci i bez použití No Planaria.

 

Musím léčbu s No Planarií opakovat?

  • Doporučuje se kůru opakovat po 3 týdnech. Pokud první kůru uděláte pečlivě, nemusí to být třeba. Rozmíchanou No Planarii aplikujte injekční stříkačkou do dna, pod kameny a mechy, kde se nejčastěji ploštěnky ukrývají.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení