Nejčastější otázky

Sepisujeme pro vás nejčastější otázky a odpovídáme na ně.

 

Jak poznám Ploštěnku?

  • Ploštěnky jsou po vylíhnutí velmi malé, dospělí jedinci mají okolo 1 cm. Hlavním rozpoznávacím znakem Ploštěnky je trojúhelníková hlavička a ploché tělo. Velmi dobře viditelným znakem jsou dvě oči ze shora na hlavě.

 

Jak se mi dostaly Ploštěnky do akvária?

  • Ploštěnky si můžete do akvária donést několika způsoby. Tím nejčastějším je s novými kytkami, kameny, nebo kořeny, na nichž jsou chované velmi odolné vajíčka ploštěnek. Můžou být ale také schované v ulitě šneka, nebo v mražených potravinách.

 

Můžu Ploštěnky rozmačkávat o sklo?

  • Tohle je opravdu velmi špatný nápad. Ploštěnky mají výbornou regeneraci a dokáží se zotavit i z malého kousku. Jakmile rozmáčknete jednu ploštěnku, okamžitě máte z jedné, minimálně dva žijící jedince. 

 

Může No Planaria uškodit rybám?

  • Pokud budete No Planaria dávkovat dle návodu, nemusíte se bát, že byste rybám uškodili.

 

Po jaké době od použití přípravku musím měnit vodu?

  • Při této otázce je potřeba posoudit, kolik ploštěnek jste měli v akváriu a kolik šneků jste v akváriu nechali. Jakmile začnou po použití umírat a je jich v akváriu mnoho, při jejich rozkladu se zvyšuje v akváriu NO3, které je pro krevetky smrtelné. V takovém případě je potřeba měnit částečně vodu a odsát „odpad“ ze dna mnohem dřív, klidně i po první aplikaci.

 

Mám v akváriu nezmary, pomůže mi No Planaria?

  • Ano, No Planaria vám s nezmary pomůže, ale dříve, než ji použijete, vyměňujte častěji vodu. To by vám s nezmary mělo pomoci i bez použití No Planaria.

 

Musím léčbu s No Planarií opakovat?

  • Doporučuje se kůru opakovat po 3 týdnech. Pokud první kůru uděláte pečlivě, nemusí to být třeba. Rozmíchanou No Planarii aplikujte injekční stříkačkou do dna, pod kameny a mechy, kde se nejčastěji ploštěnky ukrývají.